Dr. Nhim Sotheavin Kambodzsa-kutató angol nyelvű online előadásában betekintést nyújt a kambodzsai társadalmak történetébe a 15-19. század közötti poszt-angkori időszakban. Régészet iránt érdeklődőknek kiemelten ajánlott rendezvény!
Egyetemi éveim alatt számos konferencián és kerekasztal-beszélgetésen vettem részt, azonban egy kezemen meg tudtam számolni, hogy hány előadásnak volt Délkelet-Ázsia vagy Kambodzsa a központi témája. Úgy gondolom, hogy Magyarországon minden ilyen tematikájú rendezvény és szakmai vita egy kincs és lehetőség a térség jobb megismerésére és megértésére.
A rendezvény ajánlót azzal a céllal indítom el, hogy felhívjam a magyar olvasók figyelmét a hazai és külföldi, magyar vagy idegen nyelvű, személyes jelenlétű vagy online, a délkelet-ázsiai térséggel foglalkozó rendezvényekre.
Szeretettel ajánlom figyelmükbe az UH Mānoa Center for Southeast Asian Studies és a the Department of History közös angol nyelvű online rendezvényét:
Kambodzsa és a tengeri világ a poszt-angkori korszakban (14-18. század)
Időpont: 2022. március 24. (csütörtök) 1.00 (hajnal, CET)
2022. március 23. (szerda) 14.00 (HST, Hawaii Standard Time)
Platform: Zoom
Regisztráció ITT!
Előadó: Dr. Nhim Sotheavin, Kambodzsa-kutató, a japán Sophia Egyetem oktatója. Kutatásai hidat képeznek az őslakos dokumentumok, a régészeti adatok és a külső források között azzal a céllal, hogy jobban megértsük a kambodzsai társadalmak 15-19. század közötti működését a poszt-angkori időszakban.
Az előadásról: A 15-19. századi Kambodzsát gyakran "sötét korszaknak" nevezik, nagyrészt a kevés rendelkezésünkre álló információs forrás és dokumentum, valamint az angkori politikai hatalom összeomlása, majd Kambodzsa folyamatos hanyatlása miatt. Jelen előadás a Kambodzsával kapcsolatos kelet-ázsiai dokumentumokat, továbbá az Angkorban és a poszt-angkori fővárosokban végzett közelmúltbeli régészeti kutatásokat használja fel annak szemléltetésére, hogy Kambodzsa hogyan tudott a 17-18. századig hatalmi tényező maradni a Dél-kínai-tengeri térségben. A régészeti források a Banteay Kdei templomben (Angkor) és a poszt-angkori fővárosban, Oudongban (Phnom Penh) végzett egy évtizedes kutatásokra épít.
A rendezvény hivatalos oldala